Позакласне заняття молоко та молочні продукти. Знаменитий він на весь світ Смачний, кисленький……

Розробка

позакласного заняттяз реалізації програми «Два тижні у таборі здоров'я»

по темі: " Молоко та молочні продукти»

Цілі:

1. Розширити уявлення дітей про молоко та молочні продукти як обов'язковий компонент щоденного раціону

2. Розширити уявлення дітей про асортимент молочних продуктів та їх властивості.

3. Щеплювати любов до тварин, повагу до професії тваринника.

Тип заняття: комбінований (бесіда, театралізація, дослідницька діяльністьучнів)

Обладнання: молочні продукти в асортименті, мензурки, столові прилади, повідомлення учнів про молочні продукти, демонстраційний матеріал Молочні продукти, реквізит для театралізації.

Хід заняття:

    Підготовка до сприйняття матеріалу.

- Діти, відгадайте загадку: Рідке, а не вода, біле, а не сніг».

Тема сьогоднішнього заняття: «Молоко та молочні продукти».

У народі кажуть: Молоко не п'єш, звідки сили візьмеш?

Чому ж молоко корисне?

1 учень: У молоці є всі необхідні людині речовини – білки, жири, вуглеводи.

2 учень : Молоко всім корисне Адже в ньому є дуже важливе мінеральна речовина- Кальцій, який необхідний для зростання кісток і зубів. І білка у молоці теж багато.

3 учень: У молочних продуктах є усі поживні речовини.

2. Гра-дослідження «Це дивовижне молоко».

Ціль: визначити кількість жиру в різних молочних продуктах.

Хід досвіду:

1. Капніть на окремі листочки паперу молоко та вершки, покладіть шматочок сиру та олії.

2. Накрийте зверху паперовою серветкою.

3. Порівняйте плями, що залишилися на папері.

4. Зробіть висновок про те, які молочні продукти є найбільш жирними.

Висновок: найбільш жирні вершкита олія.

3.Робота в зошитах «Два тижні у таборі здоров'я» ( стор.32-34).

4. Розмова про продукти, одержуваних із молока.

- Які ви знаєте продукти з молока?

1). Загадки:

    На холоді тверде, як лід,

А у теплі пливе, як мед. (Масло).

    В руках у Вані зима у склянці. (Морозиво).

    Рідка, а не вода, біла, а не сніг. (Молоко)

    Верхній шар молока улюблені ласощікота. (Вершки).

    Жирна, густа назвалася ... зметану.

    Як ріпка жовтий з усіх боків, що більше дір, то краще він. (Сир).

    Знаменитий він на весь світ смачний, кисленький…кефір.

    Це що ж, що на ряжанку схоже. І кефір один на один, це…ацедофілін.

    Я не вершки, не сирок, білий, смачний.сирок.

    Бежевою вбрано не кефір, а…ряжанка.

    Трохи сметанки у молоко.

І заквасилося воно.

Люблять Сашка, люблять Даші

Є на вечерю. кислого молока.

2). Читання учнями повідомлень про молочні продукти .

- А ви знаєте, як молоко перетворюється на кефір?

Допомагають молоку перетворитися на кефір кисломолочні бактерії, вони дуже корисні.

Для того, щоб зробити сир, теж потрібні бактерії. Існує понад 300 видів різних рецептівприготування сиру. Це дуже смачний та корисний продукт.

5. Дегустація молочних продуктів.

(Вчитель пропонує дітям спробувати різні сортимолока, сиру, йогуртів, сирних сирків).

6.Інсценування казки «Дід, баба та корова».

- Як називається людина, яка доглядає тварин? (Скотник).

Як називається людина, яка доїть і доглядає корови?

Як називається людина, яка лікує тварин?

Як називається людина, яка розводить тварин і доглядає їх?

(Робота в зошитах «Два тижні у таборі здоров'я». Стор. 35.).

Діти, а де ще використовується молоко? (На основі молока варять різні каші).

А що ви знаєте про каші?

1 учень: Каша-споконвічно російська страва. Спеціальні каші варилися на честь визначних подій. Бабина каша-на честь народження дитини.

2 учень: Каша на молоці-найбільш підходяща стравадля сніданку. Вона містить найбільша кількість поживних речовинлегко засвоюється організмом.

3 учень: Найбільш корисна гречана каша. Далі каші з вівса та рису.

4 учень: Манна каша- самий калорійний продукт. Її слід їсти перед контрольною роботою, змаганнями.

5 учень: Навіть у літературних творах писали про каші, наприклад:

"Горщик каші", "Каша з сокири", "Мішкіна каша".

7. Підбиття підсумків заняття.

- Що ми дізналися про молочні продукти?

Які вітаміни містяться в молоці та молочних продуктах?

Про які каші ми говорили?

Дидактична гра: Якого продукту не стало?

Мета: розвиток пам'яті та уваги.

На столі розставлені різні молочні продукти. Учням пропонується протягом однієї хвилини розглянути та запам'ятати розташування та назву предметів. Діти відвертаються. Вчитель прибирає чи змінює місцями предмети. Діти мають сказати: що змінилося.

Виконання учнями пісні: «Далеко, далеко…».

Коні?

Ні, не коні.

Далеко, далеко, на лузі пасуться...

Кози?

Ні, не кози.

Далеко, далеко, на лузі пасуться...

Корови?

Правильно, корови! Пийте, діти, молоко – будете здорові!

Додатковий матеріал

С. Михалков. На ринку корову старий продавав,Хоч багатьом була корівка потрібна,Але, мабуть, не подобалася людям вона.- Хазяїне, продаси нам корову свою?- Продам. Я вранці з нею на ринку стою.Чи не багато просиш, старий, за неї?Та де ж наживатися! Повернути б своє!
- Аж надто твоя корівка худа!- Хворіє, проклята. Прямо біда!
- А чи багато корова дає молока?- Та ми молока не бачили поки що...
Весь день на базарі старий торгував,Ніхто за корову ціни не давав.
Один хлопчина пожалів старого:- Тату, рука у тебе нелегка!Я біля корови твоєї постою, Може, ми продамо корову твою.
Іде покупець із тугим гаманцем,І ось уже торгується він із хлопцем:- Корову продаси?- Купуй, якщо багатий.Корова, дивись, не корова, а скарб!
Загадки про молочні продукти

1. На холоді тверде, як лід,

А в теплі пливе, як мед (Олія).

2.В руках у Вані зима у склянці (Морозиво).

3. Рідке, а не вода, біле, а не сніг (Молоко).

4. Верхній шар молока, улюблені ласощі кота

(Вершки).

5. Жирна, густа назвалася ...метану.

6. Як ріпка жовтий з усіх боків, що більше дір, то краще він (Сир).

7. Знаменитий він на весь світ смачний, кисленький ...кефір.

8. Це що ж, це що й на ряжанку схоже. І кефір один на один, це…ацедофілін.

9. Я не вершки, не сирок, білий, смачний.сирок.

10. Бежевою вбрано не кефір, а…ряжанка.

11. Трохи сметанки у молоко.

І заквасилося воно.

12. Люблять Сашка, люблять Даші

Є на вечерю. кислого молока.

Розробка

позакласного заняття з реалізації програми «Два тижні у таборі здоров'я»

по темі: " Молоко та молочні продукти»

Цілі:

1. Розширити уявлення дітей про молоко та молочні продукти як обов'язковий компонент щоденного раціону

2. Розширити уявлення дітей про асортимент молочних продуктів та їх властивості.

3. Щеплювати любов до тварин, повагу до професії тваринника.

Тип заняття: комбінований (бесіда, театралізація, дослідницька діяльність учнів)

Обладнання: молочні продукти в асортименті, мензурки, столові прилади, повідомлення учнів про молочні продукти, демонстраційний матеріал Молочні продукти, реквізит для театралізації.

Хід заняття:

Підготовка до сприйняття матеріалу.

- Діти, відгадайте загадку: Рідке, а не вода, біле, а не сніг».

Тема сьогоднішнього заняття: «Молоко та молочні продукти».

У народі кажуть: Молоко не п'єш, звідки сили візьмеш?

Чому ж молоко корисне?

1 учень: У молоці є всі необхідні людині речовини – білки, жири, вуглеводи.

2 учень : Молоко всім корисне Адже в ньому є дуже важлива мінеральна речовина – кальцій, необхідний для росту кісток та зубів. І білка у молоці теж багато.

3 учень: У молочних продуктах є усі поживні речовини.

2. Гра-дослідження «Це дивовижне молоко».

Ціль: визначити кількість жиру в різних молочних продуктах.

Хід досвіду:

1. Капніть на окремі листочки паперу молоко та вершки, покладіть шматочок сиру та олії.

2. Накрийте зверху паперовою серветкою.

3. Порівняйте плями, що залишилися на папері.

4. Зробіть висновок про те, які молочні продукти є найбільш жирними.

Висновок: найбільш жирні вершки та олія.

3.Робота в зошитах «Два тижні у таборі здоров'я» ( стор.32-34).

4. Розмова про продукти, одержуваних із молока.

- Які ви знаєте продукти з молока?

1). Загадки:

На холоді тверде, як лід,

А у теплі пливе, як мед. (Масло).

В руках у Вані зима у склянці. (Морозиво).

Рідка, а не вода, біла, а не сніг. (Молоко)

Верхній шар молока, улюблені ласощі кота. (Вершки).

Жирна, густа назвалася ... зметану.

Як ріпка жовтий з усіх боків, що більше дір, то краще він. (Сир).

Знаменитий він на весь світ смачний, кисленький…кефір.

Це що ж, що на ряжанку схоже. І кефір один на один, це…ацедофілін.

Я не вершки, не сирок, білий, смачний.сирок.

Бежевою вбрано не кефір, а…ряжанка.

Трохи сметанки у молоко.

І заквасилося воно.

Люблять Сашка, люблять Даші

Є на вечерю. кислого молока.

2). Читання учнями повідомлень про молочні продукти .

- А ви знаєте, як молоко перетворюється на кефір?

Допомагають молоку перетворитися на кефір кисломолочні бактерії, вони дуже корисні.

Для того, щоб зробити сир, теж потрібні бактерії. Існує понад 300 видів різних рецептів приготування сиру. Це дуже смачний та корисний продукт.

5. Дегустація молочних продуктів.

(Вчитель пропонує дітям скуштувати різні сорти молока, сиру, йогуртів, сирних сирків).

6.Інсценування казки «Дід, баба та корова».

- Як називається людина, яка доглядає тварин? (Скотник).

Як називається людина, яка доїть і доглядає корови?

Як називається людина, яка лікує тварин?

Як називається людина, яка розводить тварин і доглядає їх?

(Робота в зошитах «Два тижні у таборі здоров'я». Стор. 35.).

Діти, а де ще використовується молоко? (На основі молока варять різні каші).

А що ви знаєте про каші?

1 учень: Каша - споконвічно російське блюдо. Спеціальні каші варилися на честь визначних подій. Бабина каша-на честь народження дитини.

2 учень: Каша на молоці - найбільш підходяща страва для сніданку. Вона містить найбільшу кількість поживних речовин, що легко засвоюється організмом.

3 учень: Найбільш корисна гречана каша. Далі каші з вівса та рису.

4 учень: Манна каша – найкалорійніший продукт. Її слід їсти перед контрольною роботою, змаганнями.

5 учень: Навіть у літературних творах писали про каші, наприклад:

"Горщик каші", "Каша з сокири", "Мішкіна каша".

7. Підбиття підсумків заняття.

- Що ми дізналися про молочні продукти?

Які вітаміни містяться в молоці та молочних продуктах?

Про які каші ми говорили?

Дидактична гра: Якого продукту не стало?

Мета: розвиток пам'яті та уваги.

На столі розставлені різні молочні продукти. Учням пропонується протягом однієї хвилини розглянути та запам'ятати розташування та назву предметів. Діти відвертаються. Вчитель прибирає чи змінює місцями предмети. Діти мають сказати: що змінилося.

Виконання учнями пісні: «Далеко, далеко…».

Коні?

Ні, не коні.

Далеко, далеко, на лузі пасуться...

Кози?

Ні, не кози.

Далеко, далеко, на лузі пасуться...

Корови?

Правильно, корови! Пийте, діти, молоко – будете здорові!

Додатковий матеріал

С. Михалков.

На ринку корову старий продавав,

Хоч багатьом була корівка потрібна,

Але, мабуть, не подобалася людям вона.

Хазяїне, продаси нам корову свою?

Продам. Я вранці з нею на ринку стою.

Чи не багато просиш, старий, за неї?

Та де ж наживатися! Повернути б своє!

Аж надто твоя корівка худа!

Хворіє, проклята. Прямо біда!

А чи багато корова дає молока?

Та ми молока не бачили поки що...

Весь день на базарі старий торгував,

Ніхто за корову ціни не давав.

Один хлопчина пожалів старого:

Батьку, рука в тебе нелегка!

Я біля корови твоєї постою,

Може, ми продамо корову твою.

Іде покупець із тугим гаманцем,

І ось уже торгується він із хлопцем:

Корову продаси?

Купуй, якщо багатий.

Корова, дивись, не корова, а скарб!

Загадки про молочні продукти

1. На холоді тверде, як лід,

А в теплі пливе, як мед (Олія).

2.В руках у Вані зима у склянці (Морозиво).

3. Рідке, а не вода, біле, а не сніг (Молоко).

4. Верхній шар молока, улюблені ласощі кота

(Вершки).

5. Жирна, густа назвалася ...метану.

6. Як ріпка жовтий з усіх боків, що більше дір, то краще він (Сир).

7. Знаменитий він на весь світ смачний, кисленький ...кефір.

8. Це що ж, це що й на ряжанку схоже. І кефір один на один, це…ацедофілін.

9. Я не вершки, не сирок, білий, смачний.сирок.

10. Бежевою вбрано не кефір, а…ряжанка.

11. Трохи сметанки у молоко.

І заквасилося воно.

12. Люблять Сашка, люблять Даші

Є на вечерю. кислого молока.




У середні віки люди вживали в основному козяче та коров'яче молоко. У середні віки люди вживали в основному козяче та коров'яче молоко. Людина невдовзі зрозуміла, що доїти одну корову вигідніше і швидше, ніж 10 кіз. З 1500 року переважно вживали коров'яче молоко Людина невдовзі зрозуміла, що доїти одну корову вигідніше і швидше, ніж 10 кіз. З 1500 року переважно вживали коров'яче молоко





З чого складається молоко? Вуглеводи Вуглеводи 4,5-5% 4,5-5% Жири 2,7-6% Жири 2,7-6% Білки 3.2% Вітаміни Мікро – елементи (фосфор, кальцій) Вода Вода %


Визнач склад молока: 1. СМАЧНІ І КОРИСНІ, ВІДПОВІДАЮТЬ ЗА СТАН ШКІРИ, ЗОРУ, ІМУНІТЕТУ. в и т а м і н ы 2.МАЛЕНЬКІ КРУГЛИХ ЧАСТИНИКІВ, ПРИ НАДБУТКУ ВІДКЛАДЖУЮТЬСЯ НА ТАЛІЇ. жри 3. ЕЛЕМЕНТ, ЩО ВІДПОВІДАЄ ЗА Фортеця кісток. кльцій 4. БУДІВЕЛЬНИЙ МАТЕРІАЛ ОРГАНІЗМУ. б е л о к 5. СОЛОДКИЙ І СМАЧНИЙ – ДЖЕРЕЛО ЕНЕРГІЇ. вуглевод


Властивості молока Одним із 113 чудових властивостей молока є його здатність до сквашування. Начебто зіпсований продукт через деякий час раптом набуває абсолютно новий смакі приємний аромат. Люди давно помітили цю властивість молока і вжили його собі на благо. Росіяни здавна готують кисле молоко і варенец, грузини мацони, казахи кумис, українці ряжанку, болгари йогурт все це кисло-молочні продукти. Їх асортимент у різних народівнастільки широке, що й не перерахувати.











Загадки Загадки Жирна, густа Жирна, густа Я Назвалася Я сметана сметана Сметана так названа тому, що її змітають - на відміну від вершків, які зливають. Це споконвіку російська національний продукт, знайомий довгий часлише жителям нашої країни. За кордон вона проникла лише після Другої світової війни. У деяких країнах сметану так і називають "російськими вершками". Це споконвічно російський національний продукт, який довгий час знайомий тільки жителям нашої країни. За кордон вона проникла лише після Другої світової війни. У деяких країнах сметану так і називають "російськими вершками".


Знаменитий він весь світ Смачний, кисленький…….. кефир кефир Батьківщиною кефіру вважається північний схил Кавказького хребта, де в різних племен він існує під різними назвами. Серед кавказьких народів існує багато легенд про кефір, його походження та поширення. Кефірні грибки раніше називалися кефірними зернами. Горяни називали ці зерна пшоном пророка і приписували їм божественне походження. Спочатку кефір поширився по всьому Кавказу та Криму, а потім проник у Росію та навіть Західну Європу.


Я не вершки, не сирок, Я не вершки, не сирок, Білий, смачний……… Білий, смачний……… сир У Росії сир з'явився дуже давно. Вже в ІХ-Х ст. сир був давно. Вже в ІХ-Х ст. сир був у слов'ян продуктом мало не у слов'ян продуктом мало не повсякденного харчування. повсякденне харчування. Страви з сиру довгий час Страви з сиру довгий час називалися в Росії сирними, називалися в Росії сирними, та й зараз ми говоримо, наприклад, та й зараз ми говоримо, наприклад сирники, а не сирники. сирники, а чи не сирники. Центром виробництва сиру Центром виробництва сиру в Росії здавна був у Росії здавна був Ростівський повіт Ярославської губернії, звідки цей продукт направляли до Москви. У продажу Росії був переважно так званий збірний сир. Його накопичували протягом усього великого посту, коли споживання молока на селі майже припинялося. Ростівський повіт Ярославської губернії, звідки цей продукт направляли до Москви. У продажу Росії був переважно так званий збірний сир. Його накопичували протягом усього великого посту, коли споживання молока на селі майже припинялося.




Як ріпка жовтий Як ріпка жовтий З усіх боків, З усіх боків, Чим більше дір, Чим більше дір, Тим краще він Тим краще він сир сир Скільки років нараховує родовід сиру три сторіччя, п'ять, а може, десять? Не гадатимемо, а краще звернемося до однієї з численних легенд, що розповідають про появу цього чудового продукту.

Знаменитий він на весь світ Смачний, кисленький…….. кефір. Батьківщиною кефіру вважається північний схил Кавказького хребта, де в різних племен існує під різними назвами. Серед кавказьких народів існує багато легенд про кефір, його походження та поширення. Кефірні грибки раніше називалися кефірними зернами. Горяни називали ці зерна пшоном пророка і приписували їм божественне походження. Спочатку кефір поширився по всьому Кавказу та Криму, а потім проник у Росію та навіть Західну Європу.

Фото 18 із презентації «Молочні продукти»до уроків біології на тему «Молоко»

Розміри: 441 х 374 пікселів, формат: jpg. Щоб безкоштовно скачати фотографію для уроку біології, клацніть правою кнопкою мишки на зображенні та натисніть «Зберегти зображення як...». Для показу фотографій на уроках Ви можете також безкоштовно скачати всю презентацію «Молочні продукти» з усіма фотографіями в zip-архіві. Розмір архіву – 1309 КБ.

Завантажити презентацію

Молоко

«Молочні продукти» - 3. Елемент, який відповідає за міцність кісток. Рідка, а не вода, Біла, а не сніг. У середні віки люди вживали в основному козяче та коров'яче молоко. 4. Мікро - елементи (фосфор, кальцій). Білки 3.2%. Ц. Ь. жири 2,7-6%. Й. Б. З 1500 року переважно вживали коров'яче молоко.

"Молочний продукт" - Основні Вимоги до маркування. Кожна упаковка продуктів переробки молока повинна мати маркування, етикетку та при необхідності листок-вкладиш або ярлик, що містять інформацію для споживачів відповідно до статті 36 цього Федерального закону. Продукти переробки молока, що перебувають у пошкодженій тарі та (або) упаковці, підлягають відкликанню.

«Молоко та молочні продукти» - Козяче молоко. Все перемішайте і нанесіть на обличчя 20 хв, потім змийте. Пахта – знежирені вершки. У молоці китів білка 12%, у північних оленів-10%. Розібратися у цінності молока. Зворот – обезжирене молоко. Чому молоко необхідне людині та в якій кількості? Розведіть 1 чашку меду на 1 літрі теплого молока.

"Молоко" - Молочні продукти. Як відрізнити гарне молоковід поганого? Молоко - поживна рідина, що виробляється молочними залозами самок ссавців. Верблюже молоконе згортається. Презентація з предмету «Основи експертизи та товарознавства продовольчих товарів». По виду теплової обробки молоко класифікують на пастеризоване та стерилізоване.

«Пийте діти молоко» - Нейтралізує дію в організмі гострих маринадів. Чому ж не можна давати немовлятікоров'яче молоко? процес отримання є потужним вторгненням у структуру молока. Мінеральні солі(Фосфор, кальцій) зміцнюють кістки і виробляють свіжу кров. Висновок. Хто п'є молоко? Тому коров'яче молоко не завжди засвоюється дитиною.

«Морозиво» – дослідження якості морозива. «Морозиво – солодка радість». Промислове виробництвота технологія приготування морозива. Для проведення дослідження було обрано зразки двох видів морозива. Історія морозива. Виявлення крохмалю у вафельному стаканчику з-під морозива. Виявлення вуглеводів.

Всього у темі 14 презентацій

Загадки. Жирна, густа Назвалася........ Я сметана. Сметана так названа тому, що її змітають – на відміну вершків, які зливають. Це споконвічно російський національний продукт, який довгий час знайомий тільки жителям нашої країни. За кордон вона проникла лише після Другої світової війни. У деяких країнах сметану так і називають "російськими вершками".

Фото 17 із презентації «Молочні продукти»до уроків біології на тему «Молоко»

Розміри: 480 х 350 пікселів, формат: jpg. Щоб безкоштовно скачати фотографію для уроку біології, клацніть правою кнопкою мишки на зображенні і натисніть «Зберегти зображення як...». Для показу фотографій на уроках Ви можете також безкоштовно скачати всю презентацію «Молочні продукти» з усіма фотографіями в zip-архіві. Розмір архіву – 1309 КБ.

Завантажити презентацію

Молоко

«Молочні продукти» - М. Н. Так люди почали отримувати молоко. Р. Ь. В. Визнач склад молока: У середні віки люди вживали в основному козяче та коров'яче молоко. З 1500 року переважно вживали коров'яче молоко. Молоко та молочні продукти. Ж. Б. Ы.

Вівсяне молочко - По-друге, білок коров'ячого молока може викликати алергію. . Хороший протитуберкульозний засіб. Регулює обмін речовин. Вихід є: наприклад, приготувати немолочне молоко. Про користь та шкоду молока розмов ведеться чимало. Вітамін В 6, що входить до складу, добре впливає на роботу мозку. Вранці процідіть – молоко готове до вживання!

«Молоко» - Зміст кальцію в коров'ячому молоціколивається від 100 до 140 мг%. По виду теплової обробки молоко класифікують на пастеризоване та стерилізоване. Методи обробки. Бактерії. Смак та запах – чисті, без сторонніх присмаків та запахів. Вміст хлору (хлоридів) у молоці коливається від 90 до 120 мг%.

"Пийте діти молоко" - Користь молока. Хімічний складмолока: Будете здорові? одержують протягом декількох секунд при підвищенні температури понад 135 °С. Дитина додає у вазі 1 кг. У коров'ячому молоці дуже мало заліза. Стерилізоване молоко. отримують при нагріванні до 100 °З вище. Школа: 149 учнів 81- п'ють постійно.

«Молоко та молочні продукти» - По кривій доріжці. Загадка ………………………… По поживності поступається коров'ячому. Що таке молоко? Якщо у вас обвітрена, огрубіла шкіра, залийте 2-3 столи. Кобилье молоко. Красуня Клеопатра щоранку вмивалася парним молоком. Порівняти молоко деяких тварин. Оленяче молоко. Що в ньому такого? Якщо у вас млява, суха шкіра, прийміть медово-молочну ванну.

«Молочний продукт» - Основні поняття. На етикетці інформація має бути викладена російською мовою. На етикетках продуктів дитячого харчуванняна молочній основі має бути напис: "Для дитячого харчування". Строки дії Сертифікатів відповідності. Основні вимоги до маркування.

Всього у темі 14 презентацій

Статті на тему