Nodarbības piezīmes, pārstādot aprakstošu stāstu par dārzeņiem. Aprakstoša stāsta sastādīšana pēc kontūrplāna “Dārzeņi - augļi. Didaktiskā bumbiņu spēle “Kādu sulu esi pagatavojusi?”

Prahova Alena Vasiļjevna
Amata nosaukums: skolotājs
Izglītības iestāde: MBDOU "Bērnudārzs Nr. 46"
Vieta: Pleskava
Materiāla nosaukums: nodarbību pieraksti par FKTK vecākajai grupai
Temats:"Rakstot aprakstošu stāstu par dārzeņiem"
Publicēšanas datums: 18.12.2017
nodaļa: pirmsskolas izglītība

Nodarbību piezīmes vecākajai grupai

“Aprakstoša stāsta rakstīšana par dārzeņiem”

Mērķis: veidošanās

meikaps

stāsts-apraksts

modelēšanas aktivitātes.

Mērķi: Izglītība:

Kompilācija

stāsts-apraksts

modelēšana

aktivitātes;

Aktīvās un pasīvās vārdu krājuma precizēšana un aktivizēšana par tēmu:

Uzlabošana

gramatiskā

(izglītība

lietvārdi

deminutīvs

glāstot

sufiksi

Zīmju vārdu veidošana uz objektu vārdiem;

Pagarinājums

noskaidrošana

idejas,

izskats;

Vispārējā dārzeņu jēdziena nostiprināšana runā;

Lietvārdu veidošanās R.p. vienības

Izglītības:

Ilgtermiņa uzmanības un atmiņas attīstība;

Vispārējo un smalko motoriku attīstīšana;

Sakarīgas runas attīstība;

Telpisko koncepciju izstrāde;

Dzirdes-runas atmiņas attīstība.

Izglītības:

Izkopt neatlaidību un smagu darbu;

Izkopt draudzīgu un pieklājīgu attieksmi vienam pret otru.

Aprīkojums: attēls "Kapatych" attēls "Dārzeņu dārzs", dārzeņu attēli,

klusā daba, “pastāsti man” shēma.

Nodarbības gaita.

Laika organizēšana.

(Skolotājs sveic bērnus)

1. Ievads tēmā: “Uzmini mīklu”

V.: Uzmanīgi klausieties mīklas.

Kā es uzvilku simts kreklus,

Tas kraukšķēja uz zobiem.

D.: Kāposti.

Skaista jaunava

Sēžot cietumā

Un bize ir uz ielas.

D.: Burkāni.

V.: Mūsu sivēni uzauga dārzā,

Sānu virzienā pret sauli, tamborētas zirgastes.

Šīs mazās cūkas spēlējas ar mums paslēpes.

D.: Gurķi.

V.: Nāca kungs no dārza, visi pleķīši, kas uz viņu skatīsies, tas raudās.

J: Kā vienā vārdā var nosaukt kāpostus, burkānus, gurķus un sīpolus?

D.: Dārzeņi.

Galvenā daļa.

2. Ziņot par nodarbības tēmu.

V.: Šodien mēs runāsim par dārzeņiem.

J: Pastāsti man, kur aug dārzeņi?

D.: Dārzā.

V.: Un gultas, kur mēs pilinām?

D.: Dārzā.

V.: Šodien Kopatičs ieradās pie mums ciemos, viņš grib redzēt, ko jūs

zina par dārzeņiem un aicina mūs pastaigāties pa viņa dārzu. Kas būtu

Lai atrastos Kopatych's, jums jāaizver acis un jāsaka burvju vārdi:

"Veiksmi!".

(Uz tāfeles ir ievietots sakņu dārza attēls.)

3. Spēle “Viens ir daudz”

V.: Puiši, Kopatičs jums ir sagatavojis spēli “One-Many”. Paskaties uz

Dārzā aug tikai viens gurķis, bet cik?

(Viens gurķis ir daudz gurķu)

Burkāni-burkāni

Kāposti-kāposti

Pipari-pipari

Tomāti-tomāti

Redīsi-rutki

V.: Puiši Kopatičs vēlas redzēt, cik jūs esat laipni un piedāvā

spēlēt spēli “Nosauc laipni”.

4. Spēle "Nosauciet to mīļi."

Tagad es nosaukšu dārzeni un metīšu tev bumbu, tas, kurš to noķer

bumbu, mīļi sauc dārzeni un atdod bumbu.

Tomāts-tomāts;

Gurķi;

Pipari;

Kāposti;

Redīsi redīsi;

Dinamiskā pauze.

V.: Iesaku paņemt pauzi.

Vakar pastaigājāmies dārzā

(Bērni staigā pa apli, sadevušies rokās)

Stādījām jāņogas

(Tajos attēlota bedres rakšana un krūma stādīšana tajā)

Balinājām ābeles

Laima, balta

(Pārvietojiet labo roku uz augšu un uz leju)

Sakārtojām žogu

(Atdariniet sitienu ar āmuru)

Mēs sākām sarunu:

saki man, mūsu dārznieks,

Ko tu mums dosi kā balvu?

(Viņi stāv ar seju aplī, viens bērns nāk uz centru)

Es tev došu atlīdzību

Ceriņi plūmes, medus bumbieri,

Lielākie, gatavie āboli

Ķirši, vesels kilograms.

Tas ir tas, ko es jums došu kā balvu!

(Katram augļa nosaukumam salieciet vienu labās rokas pirkstu.)

5. Spēle "Kura?" Kuru?"

V.: Labi darīts. Kopatych ir sagatavojis jums vēl vienu spēli, es jums parādīšu

bildes jums, un jūs atbildēsit uz jautājumiem: Kurš no tiem? Kuru? Kuru?

Tomāts - sulīgs, sarkans, apaļš, gluds

Gurķis ir garš, zaļš, ovāls.

Sīpoli – veselīgi, sulīgi, apaļi.

Kopatičs

patika

dodieties atpakaļ uz dārzu, un mums ir pienācis laiks atgriezties, lai to izdarītu

Pašvaldības izglītības komiteja

Ļeņingradas apgabala Tihvinas pašvaldības rajons.

Abstrakts

tieši - izglītojoši pasākumi (nodarbības)

Izglītības joma "Komunikācija"

Tēma: “Aprakstošu stāstu rakstīšana par dārzeņiem”.

Vecums: 6-7 gadi

Diagnoze: OHP – 3 līmeņi, dizartrija, motora alalia

Kirsanova Svetlana Viktorovna

bērnudārza audzinātāja

apvienotais bērnudārzs

Nr.5 “Neaizmirsti”.

Tihvina

2013. gads

Mērķis: iemācīt bērniem rakstīt aprakstošus stāstus par dārzeņiem, izmantojot diagrammu.

Uzdevumi:

1. Izglītība:

  • precizēt un vispārināt bērnu zināšanas par dārzeņiem;
  • praktizēt darbības vārdu lietošanu, darbības vārdus, kas saistīti ar ražas novākšanu;
  • nostiprināt spēju saskaņot lietvārdus ar īpašības vārdiem, lietvārdus ar cipariem.

2. Izglītība:

  • audzināt mīlestību pret dabu;
  • attīstīt spēju klausīties un vērtēt biedru stāstus.

3. Koriģējoša un attīstoša:

  • Attīstīt gramatiski pareizu runu;
  • Attīstīt dzirdes uzmanību un domāšanu.

Aprīkojums: dārzeņu manekeni; dārzeņu gabaliņi uz šķīvja zem salvetes; priekšmeta attēli; attēlu komplekti visiem bērniem; karte - diagramma aprakstošu stāstu sastādīšanai;

Nodarbības gaita:

I daļa. Organizācijas laiks:

Bērni stāv blakus krēsliem. Skolotājs aicina bērnu apsēsties, kurš var nosaukt dārzeni un pateikt, kādā krāsā tas ir. (Piemērs: zaļie sīpoli).

II daļa. Galvenais:

1. Zināšanu vispārināšana par dārzeņiem.

(Skolotājs izņem grozu).

Rudens tev un man ir devis dāsnu roku,

Un katrā dārza gultnē pieauga noslēpumi.

Skolotājs uzdod mīklas. Uzminot mīklu, no groza tiek ņemts atbilstošais dārzenis. Bērns nosauc šī dārzeņa definīcijas.

Nav šūti, negriezti,

Un viss rētās;

Neskaitot drēbes,

Un tas viss bez stiprinājumiem. (Kāposti)

(Tas ir apaļš, zaļš, stiprs, sulīgs).

*Nav logu, nav durvju

Telpa ir pilna ar cilvēkiem. (Gurķis)

(Tas ir zaļš, garš, stiprs, sulīgs, garšīgs).

* Meitene sēž cietumā,

Un bize ir uz ielas. (burkāns)

(Tas ir sarkans, garš, spēcīgs, salds).

* Vectēvs sēž

Ģērbies kažokā.

Kurš viņu izģērbj?

Viņam birst asaras. (sīpols)

(Tas ir apaļš, brūns, ciets, rūgts).

2 Pedagogs: - Kādi dārzeņi aug uz zemes?

Bērni: - Tomāti, gurķi, paprika.

Pedagogs: - Kādi dārzeņi aug zemē?

Bērni: - Bietes, burkāni, rāceņi.

Flaneļgrāfam ir pievienots attēls, kurā attēlota "zeme". Bērni nosauc dārzeni, nofotografē un piestiprina to pareizajā attēla vietā - “zeme”.

3. Pedagogs: - Atrodiet uz sava galda attēlus ar dārzeņiem, kas atbilst krāsai, kuru nosaukšu.

(Piemērs: sarkans - tomāts, pipari, burkāns).

Bērnu priekšā ir attēlu komplekti ar dārzeņiem. Bērni atrod vajadzīgo dārzeņu un paņem attēlu.

4. Fiziskās audzināšanas minūte.

Skolotājs lasa dzejoli, bērni atkārto vārdus un veic atbilstošās kustības.

Mēs izraka kartupeļus

Gurķus novāca no kores,

Viņi izvilka visus burkānus,

Viņi veikli sagriež kāpostus.

Un grozā no zemes

Viņi to jums atnesa kā dāvanu.

5. Rakstīt aprakstošus stāstus par dārzeņiem.

Skolotājs noliek bērnu priekšā diagrammu stāsta sacerēšanai par dārzeņiem. Kopā ar bērniem, pamatojoties uz diagrammu, tiek sastādīts stāsts par dārzeni. Un tad stāstus apkopo bērni.

Piemērs. Sīpoli var būt dzelteni vai gaiši brūni, dažreiz arī zaļi. Dzeltenos vai gaiši brūnos sīpolus sauc par sīpoliem, jo ​​tie izskatās kā rāceņi. Tam ir apaļa forma. Sīpoli var būt lieli vai mazi. Sīpoli ir rūgti. Tas aug dārza dobē zemē, un zaļās spalvas atrodas virs zemes. Sīpolus izmanto salātos, zupās un piedevās; neapstrādāta, cepta un vārīta.

6. Pedagogs: - Spēlēsim. Es nosaukšu dārzeņus, un jūs pateiksiet, kā tie tiek novākti.

- Tomāti (noplūkti).

Sīpols (izvilkts).

Baklažāni (sagriezti).

Rāceņi (izvilkti).

Kāposti (sagriezti).

Gurķi (noplūkti).

Zirņi (saplēsti).

Ķiploki (izvilkti).

Kartupeļi (izrakti).

Bietes (izvilktas).

Cukini (sagriezti).

III daļa. Beigas:

Pedagogs: - Kāpēc mums vajag dārzeņus?

Bērnu atbildes tiek uzklausītas. Tiek dots vērtējums par bērnu darbu klasē.


Sadaļas: Darbs ar pirmsskolas vecuma bērniem , Runas terapija

Mērķi:

  • Vārdnīcas aktivizēšana par tēmu “dārzeņi, augļi”.
  • Pilnveidot zināšanas par dārzeņiem un augļiem.
  • Attīstīt uzmanību un atmiņu.
  • Iemācieties atpazīt lietvārdus pēc dzimuma (vīrišķais, sievišķais, neitrālais).
  • Māciet bērniem saskaņot lietvārdus ar īpašības vārdiem pēc dzimuma.
  • Nostiprināt bērnu zināšanas lietvārda ģenitīva gadījuma veidošanā.
  • Māciet bērniem veidot sakarīgu apgalvojumu.
  • Iemācieties uzrakstīt aprakstošu mīklas stāstu par tēmu “Augļi un dārzeņi”, pamatojoties uz vizualizāciju.

Aprīkojums: dārzeņu un augļu manekeni, zīmuļi, diagrammas mīklas rakstīšanai, multimediju aprīkojums.

Nodarbības gaita

1. Organizatoriskais moments

2. Didaktiskā spēle “Pasaki vārdu”

Te pavasarī bija tukša, vasarā auga... (kāposti)
- Mēs savācam ļoti lielus... (kartupeļus) grozā.
- Zeme kļuva mitra no lietus
- ārā, resnais... (bietes)
- Mēs aiz priekšgala izvelkam no zemes sulīgu blēdi... (burkāns)
- Mazdēls palīdz vectēvam, savāc no dobēm... (sīpoli)
- Šeit ir liela, gluda zaļa taukviela... (cukini)
- Uz zariem izauga ļoti sulīgi un skaisti... (plūmes)
- Serjožai un Marinai mēs vervējam... (mandarīnus)
- Vanjušai un Katjušai ieliksim grozā... (bumbieri)
- Neaizmirsīsim Alēnai ļoti skābos... (citroni)
- Pīrāgu pildījumam liekam... (ābolus)
Tas ir viss! Lai arī bijām noguruši, novācām visu ražu!

Logopēds:- Lūdzu, paskatieties uz ekrānu un skatiet, kurus dārzeņus vai augļus var nosaukt ar vārdu daudz.

Bet jūs tikko nosaucāt mandarīnus, bumbierus, citronus, un kā to visu var nosaukt vienā vārdā?

Bērni:- Augļi.

Logopēds:Šī ir viena grupa, un kā mēs sauksim otro grupu?

Bērni:- Dārzeņi.

Logopēds: Agroindustriālā izstāde Maskavā notiek jau 19. reizi. Kur tiek prezentēta lauku, dārzu un sakņu dārzu produkcija. Šajā izstādē satikām “Dārzkopjus”, kuri audzē augļu dārzus, bet kā, tavuprāt, sauks tos cilvēkus, kas audzē dārzeņus?

Bērni: Dārzeņu audzētāji.

Logopēds: Katru reizi, tiekoties izstādē, viņi strīdas par to, kura produkti ir vajadzīgāki un noderīgāki.

Vai viņi izdomāja uzdevumus bērniem, kuri ieradās uz izstādi? Viņi vēlas redzēt, vai jūs zināt dārzeņus un augļus?

3. Spēle “Viņš, viņa, tā”

Logopēds:- Tāpēc viņi nolēma izveidot stendu, kurā būtu atrodami tikai vīrišķā, sievišķā un neitrāla dzimuma dārzeņi vai augļi, un viņi šo stendu sauca par "HE, SHE, IT" tikai līdz brīdim, kad saliks dārzeņus un augļus pareizajos grozos. .

Ņem jebkuru dārzeni vai augli, un, nosaucot objektu, nosakām, kur to liksim. Piemēram: Viņa ir burkāns. (bērni pienāk un saliek tos grozos)

4. Spēle “Dobēs, kokos”

Logopēds:- Kur aug augļi?

Bērni: Uz koka.

Logopēds: Kur aug dārzeņi? (dārzā)

Logopēds nosauc dārzeni vai augli, un bērni parāda, ja tas ir dārzenis, tad tup, ja auglis, paceļ rokas.

Gurķi, āboli, plūmes, burkāni, ķirbi, cukini, bumbieri, kāposti, citroni, redīsi.

Logopēds: Un atkal dārznieks un dārzeņu audzētājs ir izdomājuši jums uzdevumu. Viņi izdzēsa visus līdzskaņus, atstāja tos, tikai ko? Pareizi patskaņi. Un viņi lūdz mums saskaņot vārdu modeli ar tēmu. Pirmā banānu shēma ir pareiza.

Cik zilbju ir vienā vārdā?

Bērni:- Divas.

Pareizi, patskaņu ir tik daudz, cik zilbju.

5 . Ira “Pēc krāsas, pēc formas”

Logopēds:– Tāpēc dārznieks un dārzeņkopis nolēma vēlreiz mūs pārbaudīt, kā mēs saprotam krāsas un formas.

Bērniem tiek izdalītas kartītes, kas viņiem jāsaka. Piemēram: “Zaļš gurķis, ovāls”

6. Fiziskie vingrinājumi(bērni izpilda kustību, kā parādīts attēlā) “Ražas dziesma”

7. Aprakstošās mīklas sastādīšana pēc shēmas

Viņi uzdevumu padarīja vēl grūtāku; jums ir jāsastāda mīkla saskaņā ar shēmu. Paskaties, kā es to daru: Tas aug dobēs, ir trīsstūrveida, sarkans, varbūt dzeltens, zaļš. Tas garšo saldi. Kas tas ir? Jā, tas ir pipars.

Paņemsim zīmuļus un apvelēsim to, kas mums nepieciešams mīklai, un izkrāsosim to.

Bērni izdomā mīklas.

8. Spēle “Ko var pagatavot no dārzeņiem un augļiem”

Cik daudz garšīgu lietu var pagatavot no dārzeņiem un augļiem.

Logopēds:– Ko, jūsuprāt, var izdarīt ar dārzeņiem un augļiem?

Bērni:- Jūs varat cept kartupeļus, tos vārīt. Vāra ievārījumu, marinē dārzeņus utt.

Logopēds:– Bet tā būs mūsu nākamās nodarbības tēma.

Logopēds: Kāds jūs šodien esat lielisks puisis! Tāpēc dārznieks lūdz novērtēt savu darbu un iekarināt kokā ābolus, ja uzskatāt, ka paveicāt “teicami”, pakariet sarkanu ābolu, bet, ja “labi”, tad zaļu.

Uz drīzu redzēšanos!

Izmantotā literatūra un materiāli

  1. NAV. Arbekova “Saskaņotas runas attīstīšana bērniem vecumā no 5 līdz 6 gadiem ar OHP” (albums Nr. 1).
  2. Bildes un “izrunā vārdu” interneta resursi.

Popova Svetlana Nikolajevna
Amata nosaukums: skolotājs
Izglītības iestāde: MBDOU Nr. 4
Vieta: Ust-Labinska
Materiāla nosaukums: metodiskā attīstība
Temats:"Aprakstoša stāsta izstrāde, pamatojoties uz diagrammu"
Publicēšanas datums: 21.04.2016
nodaļa: vidējā profesionālā

Nodarbības par runas attīstību vecākajā grupā kopsavilkums par tēmu:

“Aprakstoša stāsta par dārzeņiem sastādīšana, pamatojoties uz diagrammu”

Uzdevumi:
Izglītojoši: iemācieties sastādīt aprakstošu stāstu par dārzeņiem saskaņā ar piedāvāto shēmu. Turpiniet mācīties saskaņot īpašības vārdus ar lietvārdiem pēc dzimuma un skaita. Bagātiniet vārdu krājumu par tēmu “Dārzeņi”, iemācieties atbildēt pilnos teikumos. Attīstīšana: Attīstīt sakarīgu runu, fonēmisko dzirdi, loģisko domāšanu, smalko motoriku. Izglītojoši: Izkopt gādīgu attieksmi pret vidi. Attīstīt sadarbības prasmes, mijiedarbību, labo gribu, patstāvību, atbildību, spēju uzklausīt vienaudžu atbildes;
Aprīkojums:
Dārzeņu (kāposti, burkāni, sīpoli, gurķi, bietes, burkāni, tomāti) īpašības; Shēmas stāstu rakstīšanai; Svaigi dārzeņi kārumam.
NODARBĪBAS PROGRESS:

1. Organizatoriskais moments
. Defektologs parāda grozu un piedāvā to pildīt, nosaucot dārzeni. Puiši, kāds tagad ir gada laiks? (Rudens) Apsēdīsies tas, kurš nosauc rudens zīmes (putni lido uz dienvidiem, cilvēki vāc ražu utt.)
II. Vingrinājums "Mūsu gulta"
Puiši, jūs teicāt, ka dārzeņus novāc rudenī. Tagad mēs atcerēsimies, kas aug mūsu dārza dobē. “Mūsu gulta” Kas aug mūsu gultā? Gurķi, saldie zirņi, tomāti un dilles Garšvielām un testēšanai. Ir redīsi un salāti - Mūsu dārza gulta ir dārgums. Seši dārzeņi mūsu dārzā Saraksts kārtībā. Ja jūs uzmanīgi klausāties, jūs noteikti tos nosauksit. Pastāsti man vienā vārdā, kas auga dārzā? (Dārzeņi)
III. Saruna par dārzeņiem.
Tieši tā, dārzeņi, tie aug sakņu dārzā. Kā aug dārzeņi? (tie aug zemē, virs zemes, uz krūmiem....) Vai tie ir vienādi? (nē) Kā viņi atšķiras? (pēc krāsas, formas, izmēra, garšas...) Kā tās tiek savāktas? (noplūkts, rakts, izvilkts, griezts, nocirsts) Ko var pagatavot no dārzeņiem? (kartupeļu biezenis, zupa, sula, salāti, kāpostu tīteņi, kotletes, dārzeņu ikri...) Kādas dārzeņu sulas var pagatavot (burkānu, tomātu, biešu, gurķu...) Sakiet, kā gatavo dārzeņus? (mazgāt, sagriezt, cept, vārīt, sautēt, sāli, marinēt, sasaldēt, cept)

IV. Fiziskās audzināšanas nodarbība ar masāžas bumbu “Tomāts”.
Tomātu ripināsim - Tā, tā (ar katru roku pēc kārtas ripinot bumbu uz priekšu un atpakaļ) Metīsim tomātu - Tā, tā (uzmetīsim 2 reizes) Vērpsim tomātu - Tā , šādi (ripinām bumbiņu starp plaukstām ar apļveida kustībām ) Sadalīsim tomātu - Tā, tā (izstiepam rokas uz priekšu, it kā “ārstētu”).
V. Spēle "Par ko jūs to varat teikt"
Izgudrojiet vārdus, kas atbild uz jautājumu "Kas?" par tēmu "Dārzeņi". Liels (kāds?) arbūzs, dzeltens-...mazs.., zils...liels... sarkans...apaļš zaļš..mazs.... melns...ciets -...gars...mīksts - nogatavojies...salds -...sulīga...garšīgs -svaigs...rūgts – kraukšķīgs.
VI. Aprakstoša stāsta sastādīšana, izmantojot diagrammu.
Un tagad es vēlos, lai jūs man pastāstītu par sevi. Un diagramma jums to palīdzēs. Atcerēsimies, ko nozīmē šie simboli (krāsa, forma, garša, kur tas aug, kā tas aug, ko tas ir pagatavots). Bērni veido stāstu par savu dārzeņu saskaņā ar diagrammu.
VII. Spēle "Kam dārzeņi?"
Katja paņēma gurķi - Kuram tas ir gurķis? Šis ir Katjas gurķis.
VIII. Rezultāts:
Kādu dāvanu mums atsūtīja dāsnais Rudens? Ko jūs varat teikt par dārzeņiem? Labi darīti puiši! Jūs šodien labi mācījāties un veidojāt stāstus. Rudens ir tik dāsns un ražas bagāts, ka ir atsūtījis jums kārtējo gardo dārzeņu grozu. Bet kas mums jādara, pirms mēs tos ēdam? (Nomazgājiet rokas un dārzeņus).

Augļi: materiāli spēlēm, sarunām un aktivitātēm ar pirmsskolas vecuma bērniem. Pirkstu vingrošana. Izklaidējoši runas vingrinājumi un spēles bērniem. Fiziskās audzināšanas minūtes. Karikatūras.

Augļi: materiāli spēlēm, sarunām un aktivitātēm ar pirmsskolas vecuma bērniem

Šajā rakstā jūs atradīsiet:

  1. Saruna par augļiem.
  2. 10 runas spēles par tēmu "Augļi".
  3. Pirkstu vingrošana.
  4. Trīs idejas priekš fiziskās audzināšanas minūtes.

Papildu materiāls rakstam - mīklas par augļiem atrodamas rakstā

Bērnudārzs pirms 100 gadiem. “Sarunas ar maziem bērniem”, L.K. Šlēgers.

Saruna par augļiem L.K. Šlēgers. 1913. gads

Gatavošanās sarunai.

Bērnu priekšā ir dažādi augļi. Viņi tos nosauc, nosaka to formu, krāsas. Nosaka pēc taustes un garšas ar aizvērtām acīm.

Augļu katalogiem jābūt pie rokas; zīmējumi krāsās (tas ir, krāsaini attēli); mākslīgie augļi

Saruna.

Uz kā aug augļi? Kā sauc koku, uz kura aug āboli? Vai plūmes var augt uz ābeles? Kā izskatās nogatavojies ābols? Kā tas garšo? (Salds, sulīgs). Kurš tik ļoti krāsoja ābolu? Kas aizsargā ābolu mīkstumu? (Āda). Kad ābols ir nogatavojies? Ābeles skaistums karājās ar rudiem āboliem. Vai kāds kādreiz ir redzējis ābeli ar āboliem? Uz kā sēž āboli?

Kurš var pastāstīt, kā tas aug ābols? Vai tas vienmēr ir tik liels un ruds? Kādā krāsā ir negatavs ābols? Kā tas garšo? Pirms ābola parādīšanās ābele uzzied. Kad tas zied? Pavasarī. Vai kāds ir redzējis ābeli ziedam? Pavasarī skatīsimies, bet pagaidām paskatīsimies uz bildi.

Paskatīsimies, kas atrodas ābolā, nogriež vienu gareniski, otru pāri. Kādas ir sēklas un cik to ir? Kāpēc ābelēm ir vajadzīgas sēklas? Kāpēc jums vajag mīkstumu? Viņa sargā sēklas. Kādā krāsā ir nogatavojušās sēklas? Kā ar nenobriedušajiem?

Kuras sēklas pie ķirša? Pie plūmes?

Kas ēd gatavi augļi? Vai daži cilvēki tos ēd un mīl? Vai cilvēki ēd sēklas? Viņi tos izspļauj. Ko putni ēd? Sēklas nokrīt zemē, un kas no tām izaug?

Ko jūs dažreiz atrodat ābolos, bumbieros, plūmēs? Tārps. Kā tārps nokļuva ābelē? Vai tārps paliek ābolā? Viņš to nograuž un iznāk ārā (atrodiet ābolu, kurā ir tārps). No tārpa tiek izgatavots lācēns, un no zīlītes tiek izveidots tauriņš.

Ko mēs gatavojam no augļiem? No kā mēs gatavojam ievārījumu? Vai kāds kādreiz ir redzējis žāvētus augļus? Parādi un izmēģini. Kas vēl tiek gatavots no augļiem? Kvass, liķieris.

Vai te aug? vīnogas? Ko viņi no tā pagatavo? Kādus citus augļus jūs zināt, kas aug siltajās zemēs? Apelsīni, mandarīni, citroni. Vai apelsīnu un citronu miziņas ir tikpat plānas kā āboliem?

Kādi augļi ir ozolam vai Ziemassvētku eglītei? Kas tos savāc un ēd? Vai tas ir auglis?

Bērnu darbs par tēmu "Augļi".

  • Augļu modelēšana, zīmēšana.
  • Griešana un līmēšana (aplikācija).
  • Augļu attēlu izgriešana no katalogiem un žurnāliem.
  • Ilustrācija “Ābolu novākšana”.
  • Augļu statīvs (kopā ar bērniem izgatavojam modeli bērnu spēlēm)

Jautājums pedagogiem, kas jāapsver:

Ir pagājuši tieši 100 gadi kopš šīs talantīgās skolotājas Luīzes Karlovnas Šlēgeres sarunas maziem bērniem publicēja! Vai mēs un mūsu bērni esam mainījušies? Ar ko atšķiras saruna par augļiem L.K. Šlēgers no mūsdienu sarunām par augļiem bērnudārzā? Kādas prasības sarunai ar bērniem tika ņemtas vērā, veidojot šo sarunu? Ko tu tajā mainītu?

Jūs uzzināsit vairāk par sarunām ar bērniem un par mūsu bērnu runas attīstības metožu vēsturi no raksta, kas balstīts uz E.A. grāmatas materiāliem. Flerina “Dzīvais vārds pirmsskolas iestādē”.

Praktiski materiāli nodarbībām, sarunām un spēlēm ar bērniem par tēmu “Augļi”

Runas spēles ar pirmsskolas vecuma bērniem par tēmu “Augļi”

Spēle 1. Kāpnes dārzā. Izvēlieties vārdu.

Kopā ar savu bērnu izdomājiet pēc iespējas vairāk vārdu par to, kādi augļi pastāv. Piemēram, šodien mēs spēlēsim ar vārdu “ābols” - “Kāds var būt ābols?”, bet nākamreiz ar vārdu “bumbieris” - “Kāds bumbieris var būt?” Jūs varat izvēlēties vārdus uz ceļa, pastaigā, autobusā vai automašīnā. Bet pats labākais ir spēlēt!

Kā radīt interesi par vārdu saskaņošanas spēli?

Runas vingrinājumi bērniem ir grūti, tāpēc vislabāk tos veikt rotaļīgā veidā un tā, lai bērns skaidri redzētu savu pūļu rezultātu. Šim nolūkam es izdomāju savu paņēmienu - “runas rezultāta vizuālo spēles novērtējumu”. Es to daru šādi.

Es parasti ar flomāsteru zīmēju lielu koku uz molberta (koku var uzzīmēt arī uz papīra vai tāfeles). Uz koka es zīmēju augļus, bet tiem jābūt izvilktiem ļoti augstu no zemes. Blakus kokam ir kāpnes. Kāpnes ir novilktas kā divas vertikālas paralēlas līnijas. Bet – tas ir svarīgi – uz tā nav uzvilkti nekādi soļi!

Kā mēs spēlējam: mēs izvēlamies vārdus un uzkāpjam pa kāpnēm, lai iegūtu augļus. Viens vārds = viens solis.

Tiklīdz esam izvēlējušies vienu vārdu, es velku vienu soli. Atradām citu vārdu – es uzzīmēju vēl vienu soli. Cik vārdu tika izvēlēti - tik daudz pakāpienu parādījās uz kāpnēm! Ar katru vārdu tiek pievienoti vairāk pakāpienu, un mēs kāpjam arvien augstāk (jūs varat pārkārtot bērnu figūras atbilstoši kāpņu attēlam). Uzdevums ir nokļūt koka galotnē, un šim nolūkam ir jāizvēlas daudz vārdu!

Koka galotnē bērnus noteikti vajadzētu sagaidīt patīkamam pārsteigumam! Kad bērni ņem ābolu (vai plūmi) no koka vainaga, attēla aizmugurē jāatrod kaut kas - plāns, kurā norādīta vieta, kur paslēpts pārsteigums, mīkla, neliela dāvana, skaista papīra lapa , Dārznieka apsveikuma vārdi, izlozēta medaļa, burvju vārdi utt.

Padoms pieaugušajiem

Vārdi spēlei: smaržīgs, liels, garšīgs, bezgaršīgs, skābs, salds, rožains, maigs, smaržīgs, sulīgs, masīvs, sarkans, dzeltens, zeltains, svītrains, nobriedis, nogatavojies, apaļš, ovāls, iegarens, mīksts, ciets, sapuvis, tārpains, žāvēts , lieli, mazi, vārīti, vasaras, agri, agri nogatavojušies, dienvidu.

Noderīgs padoms:

  • Labāk, ja šajā spēlē saki vārdus, kas reti sastopami ikdienas saziņā (“smaržīgs ābols”, “smaržīgs ābols”, “nogatavojies ābols”), un bērni izvēlēsies vienkāršākus vārdus (“saldais ābols”, “apaļais ābols”. ”) ", "sarkanais ābols"). Ja bērniem ir grūti, varat ieteikt vārdus bērniem ar žestu, ieteikt pirmo zilbi, atgādināt viņiem pazīstamu rindiņu no dzejoļa, kurā parādās šis vārds.
  • Šī spēle bērniem sākumā ir grūta. Taču vēlāk veidojas interese un uzmanība vārdiem un izteiksmīgai runai. Bērni sāk būt ļoti uzmanīgi pret viņiem lasītajiem vārdiem un literārajiem tekstiem, klausās pieaugušo runu un pamana tajā spilgtus figurālus epitetus. Tāpēc spēle ir ļoti noderīga uzmanības attīstīšanai valodai, bērnu vārdu krājuma bagātināšanai un aktivizēšanai, kā arī gatavošanās skolai.
  • Man ļoti patīk lasīt Y. Akim dzejoli bērniem, kurā ir daudz izteiksmīgu epitetu. Klausieties to bērnībā un atrodiet tajā skaistus, īpašus, izteiksmīgus vārdus.

“Ābols ir gatavs, sarkans, salds, ābols ir kraukšķīgs, ar gludu mizu. Es sadalīšu ābolu uz pusēm, es padalīšu ābolu ar savu draugu. (Jā. Akims).

Šeit ir vēl dzejoļi par āboliem, kuros ir daudz skaistu tēlainu vārdu runas spēlei.

Smaržīgs, rožains, daži ir saldi, daži ir pikanti, daži ir skābi, daži ir skābi, daži ir mīksti, daži ir spēcīgi. Ir svaigi, kaltēti un pat mērcēti.

Mūsu dārzā aug vissvarīgākie saldie augļi. Tas ir dzintars un smaržīgs, saldskābs, zeltains. Liels, apaļš un kraukšķīgs, karaļa dēls ir īsts! Ir viens ar rudu pusi un jautru tārpu. Mūsu ābele apbrīnojami deva mums daudz ābolu: ļoti saldu, aromātisku un tik patīkamu pēc garšas.

Spēle 2. Es zinu.

Pirmais spēlētājs sāk: Es zinu daudz augļu: ābolu. Otrais spēlētājs turpina: Es zinu daudz augļu: ābolu un bumbieru. Trešais ceļ ķēdi tālāk: "Es zinu daudz augļu: ābolu, bumbieru un plūmju." Uzdevums ir turpināt ķēdi un neko nesajaukt. Pieaugušais var apzināti kļūdīties spēlē, piemēram, nosaucot dārzeni, nevis augli. Vai bērni pamanīs šo kļūdu?

Spēle attīsta uzmanību un atmiņu.

Padomi spēles spēlēšanai:

Bērniem ķēde nedrīkst būt pārāk liela! Ja spēlējas daudz bērnu, tad labāk sacerēt nevis vienu garu vārdu virteni, kuru grūti atcerēties, bet vairākas virtenes.

Izgatavojot ķēdi, uz auklas var savērt lielas koka detaļas. Tādā veidā mēs varam skaidri redzēt, cik vārdu esam atcerējušies un atlasījuši.

Spēle 3. Vācam augļus grozā.

Katrs spēlētājs nosauc vienu augli. Ja viņš pareizi nosauca, tad ieliek kubu grozā. Viens vārds ir viens kubs. Uzdevums ir piepildīt grozu ar vārdiem – kubiņiem, atceroties un nosaucot pēc iespējas vairāk augļu. Var spēlēt pret pulksteni – grozs jāpiepilda 2 minūtēs. Tas ir diezgan ilgs laika posms, kas ir pietiekams uzdevuma izpildei.

Ko bērni var nosaukt: ābols, bumbieris, cidonija, ķiršu plūme, ēna, aprikoze, persiks, plūme, citrons, apelsīns, greipfrūts, mandarīns, granātābols, ananāss, hurma, banāns, mango, avokado, kivi un citi augļi.

Grozā var “ielikt” ne tikai augļu nosaukumus, bet arī frāzes. Piemēram: “smaržīgs ābols” - ielieciet kubu. Tagad mums ir jānāk klajā ar nākamo frāzi - “zelta bumbieris”. Nākamā ir jauna frāze - "zilā plūme". Un tā mēs piepildām grozu.

Spēle 4. Klasifikācija. Augļi un dārzeņi.

Bērniem tiek izdalīti jauktu augļu un dārzeņu attēli. Vienā grozā jāliek augļi, otrā – dārzeņi.

Noteikti pajautājiet savam bērnam: "Kāpēc jūs domājat, ka tas ir auglis?"

Lai apkopotu bērnu idejas par augļiem un precizētu vispārējo "augļu" jēdzienu bērniem no 4 gadu vecuma, varat rīcību vingrinājums ar attēliem loģiskās domāšanas attīstīšanai "Kas ir augļi?"

1. darbība. Novietojiet bērna priekšā 3-4 augļu attēlus. Piemēram, ābols, ananāss, banāns, plūme. Varat arī izmantot īstus augļus vai manekenus. Jautājiet kāda ir atšķirībašīs preces? Ļaujiet viņiem mazulīt salīdzinās pastāstīs viens otram, ka tie atšķiras: a) krāsa - "plūme ir purpursarkana, un ābols ir sarkans", b) izmērs "plūme ir maza un ananāss ir liels", c) virsmas raksturs ( gluda, raupja), d) forma (apaļa, ovāla, gara - īsa).

2. darbība. Pēc tam uzdodiet galveno jautājumu: " Kā šīs bildes ir līdzīgas? Kas šiem priekšmetiem ir kopīgs?"Tas ir grūts jautājums. Ja nepieciešams, palīdziet bērnam ar virzošiem jautājumiem.

  • Ko cilvēki ar viņiem dara? ēd. Tātad, tie ir līdzīgi ar to, kas tie ir? Pa labi! Ēdami.
  • Kur viņi aug? Jā, tie visi aug nevis zemē, bet kokos, dārzā.
  • Vai tie var augt paši uz lauka vai meža? Nē. Kas tos iestādīja? Cilvēks! Vai tie var augt bez aprūpes vai laistīšanas? Tātad, kā viņi ir līdzīgi?

3. darbība. Pēc pārrunām dariet to kopā ar savu bērnu. secinājums ka visos šajos attēlos ir attēloti augi – augļi. Un vēlreiz apspriediet augļu galvenās īpašības. Augļi ir augi, tie vienmēr ir ēdami, aug dārzā, tos stāda un audzē cilvēki, cilvēki par tiem rūpējas. Cilvēki no augļiem gatavo ievārījumu, kompotus, želejas, marmelādi un citus gardus našķus.

4. darbība. Palūdziet viņiem izvēlēties augļus no dažādu ēdienu attēliem. Kāpēc tas ir auglis, jūs jautājat? Varbūt tas ir dārzenis? Uzsveriet atšķirību – augļi aug uz kokiem dārzā. Un dārzeņi aug dārzā uz zemes.

Spēle 5. Ko gatavo no augļiem? Jautrās pavāres.

Spēles sākumā atceramies visus ēdienus, kas gatavoti no augļiem. Atcerieties savu bērnu un ģimenes iecienītākos ēdienus.

Padoms pieaugušajiem: no augļiem tiek gatavotas sulas, kompots, želeja, augļu dzēriens, ievārījums, želeja, marmelāde, sukādes, rozīnes, žāvētas aprikozes un citi žāvēti augļi, turku gardumi. Vai atceries vēl kaut ko? Priecāšos redzēt jūsu papildinājumus komentāros pēc raksta.

Un tad mēs sākam spēlēties ar bērniem - “gatavot” viņu iecienītāko ēdienu. Piemēram, pagatavosim marmelādi. Attēlojam, kā maisām masu katliņā, kā ar karoti izklājam uz cepešpannas un pēc tam ar nazi sagriežam šķēlēs un apstrādājam rotaļlietas. Un šajā laikā mēs runājam par marmelādi, mācoties veidot īpašības vārdus no lietvārdiem.

Pagatavosim marmelādi no dažādiem augļiem, un mums tas izdosies (sākam frāzi, un bērni piedāvā atbildi). Ābolu marmelāde - kā to nosaukt? Apple.

  • Plūmju marmelāde - kāda veida? Plūme. (Izplatīta kļūda ir “krēmveida”! Lūdzu, ņemiet vērā bērnam, ka krēmveida ir no krējuma. Un no plūmēm ir plūme)
  • Un no bumbieriem? Uzmanību! Šeit ir izplatītas kļūdas, pareizais variants ir bumbieris.
  • Un kādi persiki? Persiku!
  • No aprikozēm - ? Aprikoze.
  • No apelsīna - ? Apelsīns.
  • No mandarīna - ? Mandarīns.

Un tad sākam spēlēt kafejnīcā. Katru reizi mēs nerunājam tikai vārdu, bet attēlojam veselu ainu - pacienājam apmeklētājus, nogaršojam, laizam lūpas, sniedzam ieteikumus, uzdodam jautājumus. Un šajā laikā mēs sakām: “Ak, cik smaržīga izrādījās mūsu ābolu marmelāde. Vai vēlaties izmēģināt bumbieru? Varbūt jums labāk patiks plūme?" Ja bērns pieļauj tipisku kļūdu, piemēram, saka “ābols”, nevis “ābols”, tad vislabāk viesus – rotaļlietas – pacienāt ar ābolu marmelādi, spēlē izrunājot šo vārdu vairākas reizes dažādās frāzēs: “ Vai vēlaties palutināt sevi ar ābolu marmelādi? Tas ir ļoti garšīgi!" Vai arī: "Mūsu ābolu marmelāde ir ļoti aromātiska un nekrītoša, jums patiks!"

Viens no šādas spēles variantiem– pierunāt tēlu pamēģināt ābolu marmelādi, visādi slavinot to. Un katru reizi atkārtojot tā nosaukumu un pastiprinot runā pareizo vārda versiju. Protams, sākumā rotaļlieta atsakās, bet pēc tam piekrīt. Un viņai ļoti, ļoti garšo ābolu marmelāde. Un tavs mazulis, spēlējoties, apgūst viņam jaunu vārdu un tajā vairs nepieļaus kļūdas! Un, pirms tu to sapratīsi, tu iemācīsies pareizi runāt gramatiski!

Tālāk Vajadzēs tikai atgādināt viņam par pareizo variantu ikdienas saziņā: “Atceries, mēs spēlējāmies ar augļiem. Kāds ir pareizais ābolu marmelādes nosaukums? Izlabojiet savu kļūdu. Cik gudra meitene! Jā, ābols! Nekad neatkārtojiet sava bērna kļūdas. Bērnam ir ļoti svarīgi dzirdēt gramatiski pareizu runu no pieaugušajiem!

Spēle 6. Piezvani man mīļi.

  • Ābols -? Bullseye.
  • Plūme - ? — Slivka
  • Aprikoze - ? - Aprikoze.
  • Bumbieris - ? - Gruška.
  • Apelsīns - ? - Apelsīns.
  • Mandarīns - ? - Mandarīns.
  • Citrons -? Citronu.

Spēle 7. Burvji.

Dodiet savam bērnam burvju nūjiņu un ļaujiet viņam pārvērsties par burvi. Parasts zīmulis, kas ietīts folijā, var darboties kā kociņš. Skaistuma labad pie zīmuļa var piestiprināt otu, zvaniņu vai citu burvju atribūtu.

Mūsu mazo burvju uzdevums ir izaudzēt daudz augļu. Ļauns burvis apbūra dārzu, un tajā auga tikai viens ābols. Bet mūsu mazais burvis vicina burvju nūjiņu, un notiek daudz kas? Āboli!

  • Bija viena plūme, nūjas vilnis, un tas izrādījās daudz? Notecina.
  • Viena apelsīna vietā izauga daudzi? Apelsīni.
  • Bija viens ananāss, bet tagad ir daudz citu lietu? Ananāsi.
  • Bija viens bumbieris. Vai tas ir kļuvis par daudz? Grush.
  • Uz zara karājās viens banāns, bet tagad ir daudz? Banāni.

Šajā gramatikas spēlē jūsu bērns iepazīst lietvārdu ģenitīvu daudzskaitli. Jūs varēsiet redzēt un izlabot izplatītākās gramatikas kļūdas. Piemēram, bērni var teikt, ka ir daudz “ābolu”, nevis pareizā “ābolu” versija. Bērni bieži saka, ka ir daudz “bumbieru” vai “bumbieru”, nevis pareizā “bumbieru” versija. Ja bērni pieļauj kļūdas, spēlējiet ar viņiem šādu spēli, lai nostiprinātu viņu runas prasmes.

Spēle 8. Kas notika.

Novietojiet 6 attēlus sava bērna priekšā. Katrā attēlā ir attēloti augļi: banāni, āboli, bumbieri, plūmes, ananāsi (var uzņemt citu attēlu sarakstu). Ļaujiet mazulim aizvērt acis, un šajā laikā jūs noņemat vienu no attēliem. Kas pietrūkst? Grush.

Šajā spēlē bērns mācās arī pareizi lietot vārdus ģenitīva gadījumā.

Vizuālais materiāls (bildes)+ šai spēlei un citām spēlēm rakstā jau ir ievietots vietnes sadaļā “Spēļu, attēlu un materiālu bibliotēka aktivitātēm ar bērniem” -

Spēle 9. Ceturtais ritenis.

  • Citrons, mandarīns, apelsīns, gurķis.
  • Ananāsi, baravikas, āboli, bumbieri.
  • Bumbieris, plūme, augļi, kivi.
  • Plūme, bumbieris, kompots, ābols.

Noteikti pajautājiet bērniem, kāpēc viņi izvēlējās šo vārdu kā papildus. Bērniem ir sava loģika, un tai ir arī tiesības uz dzīvību! Turklāt prasme izskaidrot un pierādīt savu viedokli, argumentēt ir ļoti svarīga dzīvē un sāk attīstīties bērnam pirmsskolas vecumā! Izmantojiet šīs mazuļa attīstības iespējas!

Spēle 10. Uzmini kurš?

Šī izklaidējošā un jautrā spēle ļauj ļoti viegli iemācīties pareizi lietot ģenitīvus daudzskaitļa lietvārdus. Tas notiek tik dabiski! Bērniem patīk spēlēties, viņi spēlē spēli daudzas reizes, un katru reizi viņi attīsta un nostiprina savas runas prasmes bez mācībām, garlaicīgiem vingrinājumiem vai gariem paskaidrojumiem - dabiski un rotaļīgi!

Lai spēlētu, jums būs nepieciešami attēli, no kuriem katrs attēlo vairākus augļus. Jums ir nepieciešami divi identiski komplekti.

Viens no bērniem ir vadītājs. Viņam tiek dots viens attēlu komplekts. Visi spēles dalībnieki uzņem attēlu no cita komplekta.

Raidījuma vadītāja uzdevums ir uzminēt, kam kas pieder. Dialogs notiek šādi:

– Vai jums ir citroni? man nav bez citroniem! Vai jums ir apelsīni? Nē man nav apelsīni! Vai jums ir āboli? Nē man nav āboli! Vai jums ir bumbieri? Nē. Man nav bumbieri! Vai jums ir mandarīni? Jā, man ir mandarīni.

Iepriekš tiek apspriests, cik jautājumu prezentētājs var uzdot vienam spēlētājam. Parasti tas ir 4-5 jautājumi. Ja viņš spēja uzminēt, tad bērni maina lomas spēlē. Prezentētājs kļūst par spēlētāju, un bērns, kura attēls tika uzminēts, turpina uzminēt tālāk.

Ja vadītājs pēc 4 jautājumiem nav uzminējis pareizi, tad viņš turpina uzminēt.

Jūs varat spēlēt šo spēli kopā ar savu mazuli. Tad pieaugušais uzdod jautājumus, un bērns atbild. Pēc tam mainiet lomas.

Pirkstu vingrošana par tēmu “Augļi”.

1. Apelsīns.

Mēs saliecam pirkstus pa vienam.

Mēs dalījāmies ar apelsīnu. Mūsu ir daudz, bet viņš ir viens! Šī šķēle ir paredzēta ežiem, Šī šķēle ir paredzēta ežiem, Šī šķēle ir paredzēta pīlēniem, Šī šķēle ir paredzēta kaķēniem. Šī šķēle ir bebram, Un vilkam tā ir miza!

2. Kompots.

Mēs attēlojam darbības saskaņā ar tekstu:

Vāram kompotu, Vajag daudz augļu: Sasmalcināsim ābolus, Sasmalcināsim bumbierus. Izspiediet citrona sulu, noteciniet un pievienojiet smiltis. Gatavojam, vārām kompotu. Izturēsimies pret godīgiem cilvēkiem.

3. FRukta.

Mēs saliecam pirkstus pa vienam.

Šis pirksts ir oranžs, Viņš, protams, nav viens. Šis pirksts ir plūme, garšīgs, skaists. Šis pirksts ir aprikoze, aug augstu uz zara. Šis pirksts ir bumbieris, jautā: "Nāc, ēd!" Šis pirksts ir ananāss, auglis jums un mums.

Jautras fiziskās audzināšanas minūtes:

1. Ražas novākšana.

Parādiet darbības: nēsājiet kāpnes, uzstādiet kāpnes, vāciet bumbierus, ievietojiet tos kastēs, ievietojiet tos automašīnā.

2. Kā dārznieks izaudzēja ābeli.

Rādīt darbības: dārznieks izrok bedri, iestāda ābeli, balina ābeles stumbru, laista, mēslo, apgriež un savāc augļus.

3. Ābols.

Tas ir ābols! Tas ir pilns ar saldu sulu! (celies, rokas uz sāniem, izstiepies) Izstiep rokas, novāc ābolu! (rokas uz augšu, stiept uz augšu) Vējš sāka kratīt zaru, grūti nolasīt ābolu! (rokas uz augšu, noliecos uz sāniem) Es uzlēkšu, izstiepšu roku un ātri paņemšu ābolu! (lec augšā, aplaudē virs galvas)

Multfilma "Apelsīns" pēc Stepana Pisahova pasakas motīviem.

Atrodiet garas pasakas ar saviem bērniem šajā multfilmā :). Kas varēja notikt patiesībā, un kas šeit ir kā pasakā?

Tiekamies atkal “Dzimtajā takā”! Novēlu veiksmi un priecīgu saziņu ar bērniem!

Noderīgus materiālus nodarbībām ar bērniem par runas attīstību (attēli, uzdevumi, spēles, prezentācijas) var atrast šādās sadaļās:

Iegūstiet JAUNU BEZMAKSAS AUDIO KURSU AR SPĒLES LIETOJUMU

"Runas attīstība no 0 līdz 7 gadiem: kas ir svarīgi zināt un ko darīt. Krāpšanas lapa vecākiem"

Raksti par tēmu